Teraapia

20160602_161115(0)-01_resizedHolistiline regressiooniteraapia (HRT) on teraapia „normaalsetele“ ja tugi õnneliku elu loomisel.

Me oleme harjunud pingutama ja „välja kannatama“, aga elu ei pea olema kannatus. HRT eesmärgiks on inimeste toetamine, et „normaalselt“ tavapärane elu asendada optimaalsega.

Optimaalne on elu, kus on heaolu, rahulolu ja õnnetunnet, aga sealt ei puudu ka areng ja väljakutsed. See on elu, mida

elatakse täiel rinnal, nautides, tundes oma tugevaid külgi ja rakendades oma loomulikke andeid.

Inimene on tervik – keha, tunded, mõtted, hing ja vaim toimivad alati üheaegselt. Mõtlemine ei eksisteeri kehast lahus, emotsioonid ja tunded on kehareaktsioonidega otseselt seotud. See, mis toimub su kehas, on seotud sellega, mis toimub su psüühikas, tunded mõjutavad mõtteid ja vaim mõjutab keha, kuna kõik need on ühe tervikliku inimese koostisosad. Kui üks osa sinust ei toimi, on kogu terviku töö häiritud.

Ilma põhjuseta pole tagajärge. Kõik meie probleemid on alguse saanud mingist hetkest, mingist eluolukorrast. Holistiline regressiooniteraapia on metameditsiiniga ühisel seisukohal: emotsionaalne stress on meie probleemide tekkel kõige olulisemaks mõjutajaks. Kõik meie probleemid, kehalised haigused kaasa arvatud, on alguse saanud olukorrast, millega me pole „hakkama saanud“. Selliste olukordadega kaasnevad negatiivsed emotsioonid – hirm, ärevus, viha, abitus, lootusetus, kurbus jne, mis tavaliselt jäävad väljendamata.

Metameditsiini põhimõtete kohaselt on emotsionaalset konfliktišokki tekitav olukord:

  • Ootamatu – inimene pole selliseks olukorraks ette valmistatud.
  • Dramaatiline –  olukord või sündmus mõjutab teda sügavalt.
  • Isoleeritud – inimene on oma probleemiga üksi, ei jaga oma valu või muret teistega, ei otsi abi.
  • Puudub strateegia olukorra lahendamiseks. Ta ei oska seda olukorda lahendada ja ei tee midagi.

Olukord ei pruugigi olla ohtlik, tegemist ei ole alati suure õnnetuse või traumaga, mõju määrab ära see, kuidas inimene olukorda kogeb ja mida ta selles olukorras tunneb. Meie kehaorganid, meel ja aju moodustavad lahutamatu terviku ning iga tugev emotsionaalne reaktsioon väljendub üheaegselt (holistiliselt) kogu organismis: psüühika, aju, organite/keha ja käitumise tasandil. Kui olukorraga kaasnevad negatiivsed emotsioonid jäävad väljendamata, siis need blokeeruvad. Blokeerumine toimub ka kehatasandil, tekivad pingekolded nii ajusse kui ka selle ajupiirkonnaga seotud kehaorganisse. Metameditsiinis öeldakse, et traumaatilisena kogetud elusündmus on psüühiliste ja füüsiliste muutuste alguspunkt.

Tagasi algpõhjuse juurde!

Kuna enamuse psühholoogiliste ja psühhosomaatiliste probleemide põhjusi asub minevikus, just mõnes sellises emotsionaalset konfliktišokki tekitavas olukorras, siis on nende põhjuste avastamiseks vaja samuti minna minevikku. Kui minna ajas tagasi, leida üles olukord, mis  osutus tookord liiga raskeks, siis probleem kaob ja ka haigus kaob.

Probleem kaob ja sellega seotud kehalised sümptomid kaovad, kui inimene elab uuesti läbi olukorra, kus probleem tekkis:

  • Ta elab uuesti läbi samad tunded ja teadvustab need. Hea, kui leiab ka sõnad nende tunnete kirjeldamiseks.
  • Hakkab mõistma, mis tol korral viltu läks.
  • Muudab neid otsustusi, mida ta tookord vastu võttis, et hingevalust pääseda/kõrvale hoida, kui ei osanud olukorda lahendada.
  • Muudab oma käitumist.

Keeruliste, emotsionaalset kannatust põhjustanud lahendamata olukordade ülesleidmine polegi alati nii lihtne, kuna inimestel on kalduvus halbu asju „unustada“, st panna need ära kaugematesse mälusoppidesse. Selleks, et neid jälle üles leida, võib vaja minna spetsialisti abi. Holistilise regressiooni terapeudid oskavad oma kliente abistada ja need „kadunud“ mälestused üles leida.

Holistiline rännak

20160602_161332(0)-01_resized

Osa teraapiaajast viibib klient muutunud e. meditatiivses teadvusseisundis ja uurib oma sisemaailma. Aju töötab siis teisiti kui argiteadvuse tasandil ning teraapia on efektiivne, kuna alateadvusele on vabam juurdepääs ja mälust on võimalik üles leida probleemide algpõhjused. Sa saad minna tagasi sündmuste juurde, kust probleemid on alguse saanud – taaskogeda lapsepõlve, looteiga või eelmisi elusid, et vabastada tundeid ja muuta mõttemustreid, mis takistavad sul oma praeguses eluperioodis olemast harmoonias ja tasakaalus.

Muutunud teadvusseisundis on psüühika muutustele vastuvõtlikum ning tunde- ja mõtteblokeeringuid on kergem kõrvaldada.

Inimene saab oma elu juhtida ainult oma sisemaailma muutes

Inimene pole maailmas üksi – ta on suure Terviku osa. Holistiline regressiooniteraapia toetub kvantfüüsikale põhinevale maailmapildile, mille kohaselt kõige olemasoleva aluseks ja ühendajaks on ühendväli, elava teadvuse väli. See väli sisaldab infot ja loob uut infot.

Mitte luua pole võimalik. Me loome pidevalt oma maailma oma tajude, soovide, tahtmiste ja tegutsemisega.
Kui sa ei tunne rahulolu, tasakaalu ja harmooniat, siis on vähe kasu teiste inimeste ja elu süüdistamisest. Kõik, mis on su elus, kõik, mis on su ümber, oled sa ise oma ellu kutsunud. Mõtted ja sisetunne, millega sa elad, on väga olulised. Mõtted ja kujutlused on kui magnet, mis tõmbab sinu ellu just seda, millele oma mõtetes keskendud. Õnn ja rahulolu algab oma sisemaailma teadvustamisest ja ümberkujundamisest. Oskuslikust terapeudist võib siin olla suur abi.